Xaçmaz rayon Heydər Əliyev Mərkəzi "15 İyun Milli Qurtuluş Günü"nə həsr olunmuş "Yaradıcılıq sərhəd tanımır" mövzusunda onlayn müsabiqə keçirmişdir. Müsabiqə qaliblərini izləyicilərimizin nəzərinə çatdırırıq.

 Xaçmaz rayon Heydər Əliyev Mərkəzi "15 İyun Milli Qurtuluş Günü"nə həsr olunmuş  "Yaradıcılıq sərhəd tanımır" mövzusunda onlayn müsabiqə keçirmişdir. Müsabiqə qaliblərini izləyicilərimizin nəzərinə çatdırırıq.

Xaçmaz rayon Heydər Əliyev Mərkəzi "15 İyun Milli Qurtuluş Günü"nə həsr olunmuş məktəbli şagirdlərin arasında, onların bacarıqlarının inkişaf etdirilməsi, intelektual səviyyəsi və yaradıcı qabiliyyətlərinin gücləndirilməsi, məktəblilərdə ekoloji düşüncə tərzi və ekoloji mədəniyyətin formalaşması məqsədi ilə lazımsız əşyalardan, məişət tullantılarından hazırlanmış əl işlərindən ibarət "Yaradıcılıq sərhəd tanımır" mövzusunda onlayn müsabiqə keçirmişdir.

Müsabiqə qaliblərini izləyicilərimizin nəzərinə çatdırırıq.

I YER

Xaçmaz r.İ.Rəsulov adına Əhmədoba kənd tam orta məktəbin 6 -cı sinif şagirdi Mürşüdov Turan Daşqın oğlu:( gəmi və ventilyator- elektirik)

II YER

Gəncə ş. M.Mehtizadə adına 4 nömrəli tam orta məktəbin 9-cu sinif şagirdi İbrahimova Turanə Həmzə qızı:( skripka-kardon)

II YER

Xaçmaz r. Bayoba kənd ümumi orta məktəbin 9- cu sinif şagirdi Şahbazov Rəşad Nurlan oğlu:( gecə işığı- elektirik)

III YER

Xaçmaz r. M.Babayev adına 1 nömrəli tam orta məktəbin 4- cü sinif şagirdi Həsənli Fatimə Namiq qızı:(qablar- plastik)

III YER

Xaçmaz r. M.Babayev adına 1 nömrəli tam orta məktəbin 8b sinif şagirdi Bağırov Mirxəyyam Mübariz oğlu:(gəmi, su qullası- kardon və plastik)

III YER

Xudat ş.2 nömrəli tam orta məktəbin 3-cü sinif şagirdi, Xudat UGİM -nin dərnəy üzvü Qasımlı Hicran Elxan qızı:(qablar- plastik)

İŞTİRAKA GÖRƏ

1.Xaçmaz r. M.Babayev adına 1 nömrəli tam orta məktəbin 7- ci sinif şagirdi Həsənli Neman Namiq oğlu:(ev, şəlalə, dəyurman- kardon, plastik)

2. Xaşmaz r Susay kənd tam orta məktəbin 6- cı sinif şagirdi, Xudat ş. UGİM- nin dərnək üzvü Salayeva Dilarə Novruzbəy qızı:(qablar- plastik)

3.Xaçmaz r. Yergüc kənd tam orta məktəbin 6 -cı sinif şagirdi Həmidov Erkin Niyazi oğlu;(ev- kardon və plastik)

4. Xaçmaz r.Ə.Yəhyayev adına Çiləgir kənd tam orta məktəbin 5- ci sinif şagirdi İsmayılova Fidan Elşad qızı:( çanta, güllər- plastik)

5. Xaçmaz r İ.Rəsulov adına Əhmədoba kənd tam orta məktəbin 6- cı sinif şagirdi Şıxməmmədova Nuray Firuz qızı:(ev- plastilin)

Qaliblər Mərkəz tərəfindən xüsusi diplomlarla və hədiyyələrlə qiymətləndiriləcək.